8 Ocak 2013 Salı

HAFTASONU DİYET KAHVALTISIEn son yaptıklarımdan devam ediyorum eklemelerime... Çünkü gerçekten çok birikti tarifler...

Evet.. Bu sofra için tarif vermek yerine görüntüyü tasfir ediceğim sizlere.. Çünkü ne olduğu zaten açık... Çoğunuz elbette biliyorsunuzdur bunu ancak bilmeyenler de olabilir o yüzden yazıyorum. İki püf nokta aşağıda:

1. püf nokta: Rafadan yumurta istiyorsanız yumurtayı kaynak suya koyduktan sonra saat tutarak tam 3 dk pişirin ve sonrasında da yumurtayı suda bekletmeden hemen sudan alın.
Pişmiş,morarmamış yumurta istiyorsanız da pişirme süresi 5 dk..

2. püf nokta: Yumurtayla ilgili işlem yapıyorsanız hijyen açısından yumurta kabuklarından yıkayıp kurulamayı unutmayın ve sonrasında da ellerinizi yıkamayı unutmayın elbet:) Ve hijyenik olsun derken de yumurtaları alır almaz yıkamak suretiyle buzdolabı rafına yerleştirmemek lazım, çünkü o zaman yumurta içine su aldığından daha çabuk bozuluyor.

Evet.. Bilgilerden sonra gelelim tabağımızın tasfirine.. Rafadan yumurta, 1 adet domates, 1 tatlıkaşığı bal, 1 tatlıkaşığı kaymak, 2 parça ceviz, 1 adet fındık, dilim beyaz peynir, 2 ince dilim örgü peynir,4 adet zeytin, 1 subardağı şekersiz süt...  Evet soframız hazır, herkese güzel haftasonları ve musmutlu kahvaltılar:)Hiç yorum yok: