19 Şubat 2013 Salı

Fen ve Teknoloji-ISI ALIŞVERİŞİ- 5. sınıfEvet... Bu da ısı alışverişi konumuzu işlerken ve yine 5. sınıflarımlayız. Tnefüste 5'lerde fotoğraf çekmek daha kolay olduğundan elimde malesef sadece onlardan olanlar var.

Isı alışverişi konusunu anlatırken öncelikle 2 öğrenci görevlendiriyorum. 'Bugün çok sevdiğiniz birşey yapıcaz çocuklar, ne bilin bakalım?' diye başladığım derste cevaplar...  'resimmmm'   Benden 'Yok o değil'   'Kral oyunuuu'  'Yok o değil'  ' Etkinlikkk'   'Evettt'  'Ollleyyyyy' diye çocuklarla başlayan günümüzden biriydi bugün de...

Resmi çizmeden önce etkinlik yapacaktık ve 2 kişi görevlendirdim. Biri Ayşe, diğeri de onun kardeşi Ali... Ve sorular cevaplar buzla denemeler vs derken etkinliğimiz bitiyor. Ve çocuklar gözüme bakıyorlar, görevli çocuklar yani... Ne bekliyorlar. Alkış.. Eeee, alkışlatalım o zaman sınıfa... Alıştılar ne de olsa :)

Sonra da bu resim faslına geçiyoruz. Birebir benimki gibi çizmeye çalışıyorlar ki inanamazsınız. Kimisi de rengarenk kalemlerle boyuyor ki müdahale etmiyorum. Yeter ki öğrensinler konuyu :) Hımm... Bir de bu konuda 5 sınıfta da kimi öğrencilerde karşılaştığım ortak durum şu oldu:   Ali Ayşe yerine kendi isimlerini ya da tahtaya çıkan görevli arkadaşlarının isimlerini yazıyorlar. Ve de çok büyük birşey yapmış gibi kıkırdıyorlar :) Bir de ders bitimi tenefüste çizimlerini bana gösterme yarışları var ki ... İnanamazsınız nasıl şirinler:)

1 yorum:

Adsız dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.