12 Ocak 2015 Pazartesi

ADAPLA ILGİLİ SÜPER VIDEO
Bu vıdeo bir Hint videosu aslında Hindistanda bir reklam filminden, pırlanta reklamından.. Bizimkiler bu videoyu bıle Türkleştirmişler, Türk zekası diyorum geçiyorum polimiğe girmeden  :)

 Şimdi, ben araştırmam sonucu ulaştığım, buradaki asıl olaydan bahsetmek ısterım size: Burada aslında ortada bir ayıp yok. Çayı tabağa dökmek Hindistan'da çayı soğutmak isteyen yaşlı kişilerin ve çocukların uyguladığı bir yöntemdir. Ayıp karşılanmadığı gibi; gelenek , adetten bile sayılabilir.  Neye bennzetilebilir diye düşününce akla "kuru soğana vurulan yumruk" gelebilir. Bizim için sofrada kuru soğanı yumrukla ezmek neyse, buradaki hadise de odur. Yani önemli misafir yanında bizim soğana yumruk vurma olayını yapmayacagımız gıbı, o bayanın da tabaga dokerek cay ıcmemesı gerekır bu durumda her ne kadar adet gıbı de olsa .. Ama yapmış ki, gülünsün mü? Ya da oradan ayrılınca dedıkodusu mu yapılsın? Ya da eleştirilsin mi? Yoksa.... Söylemeyeceğım ne yapıldığını.. İzleyin derim :)


 Evet.. Video içeriğine bakınca, yapılan davranış o kadar şık ki.. Herkese örnek olmalı bence.. Asıl hikayeyi size açıklamak ve bu vıdeoyu görmeyenleriniz varsa sizlerin de görebilmesi için bu postumu hazırladım bugün.. İyi seyirler :)

2 yorum:

İstanbul Boyacı dedi ki...

iyi bir site teşekkürler.

Emine Elvan Eker dedi ki...

tesekkurler:)