28 Temmuz 2016 Perşembe

KAHVALTI

Merhabalar sevgılı takıpçilerim; 
Uzun zaman oldu sizlerle yeni tarif paylaşmayalı yıne, farkındayım. Ancak iş- okul- ev temizliği- arkadaş buluşmaları- gezme derken o kadar yoğun geçiyor ki zamanım.. Fotoğraflar çeksem de , tarif paylaşmaya vakıtsız kalıyorum. 
Aslında cok daha fazla tarıfım olacaktı , ne yazıkki telefonuma format sonucu çoğu gitti. Elde kalanlarla idare edeceğız artık... 
Güzel bir kahvaltının günün güzel geçmesiyle kesınlıkle cok yakından ilgisi var. Bunun bilincinde biri olarak, misafirim geldiğinde olsun , kendı başıma kaldığımda olsun ; ihmal etmemeye çalıştıgım seylerın basında artık kahvaltı gelıyor. 30'lu yaşıma gelınce olan bır 'dankkkk' söz konusu olsa da bende, ileride buruş kırış bir bayan olmamak adına kendıme de 'içimi dışımı psıkolojımı her şeyımı besleyıcı seyler yemek' konusunda bir disiplin oluşturabildim.
Şimdi gelelım bugunku fotografımıza :)

Yumurtamızı süsleyelim:)

Çeri domatesten şapka, naneden agız (Agızı çörek otu ıle de yapabılırsınız) ve göz , alta da maydonozdan yatak ıle yumurtanızı hareketlendırebılırsınız. Bakın, dıkkatlı bakın.. Benım yumurtam yürümeye başladı bile :)

Balı mınık servıs tabaklarına bır yıyımlık olarak servıs edıp ıcıne de yarım cevız ekleyebılırsınız. Hoş oluyor :)

Kalanda da tarife gerek kalmıyor :)

Afiyet oldu bana, sizlere de afiyetler olsun:)Hiç yorum yok: